niedziela, 9 lutego 2014

Jestem sportowcem o sokolim wzroku ;-)

Dziś Harrosław miał dość stresujący dzień. Mimo pięknej, słonecznej pogody idealnej do spacerowania zapakowaliśmy go do samochodu i ruszyliśmy do Szczecina. Celem naszej wyprawy był gabinet weterynaryjny, w którym czekały Harrego badania.
Już jakiś czas temu postanowiłam przebadać serce i oczy mojego pupila. Zupełnie profilaktycznie, bez żadnej konkretnej przyczyny. Mimo, że nigdy nie zauważyłam nic niepokojącego, nic co mogłoby wzbudzić moje podejrzenia. W związku z tym nie stresowałam się za bardzo, byłam wręcz przekonana że wszystko będzie w porządku (albo może wmawiałam to sobie :-) ).
Na pierwszy ogień poszły Harosławowe oczy. Ku mojej wielkiej radości lekarz pochwalił paczałki Harrego. Pozaglądał z każdej strony, powyciągał trzecią powiekę (co wyglądało dość niefajnie), zmierzył ciśnienie, wkropił krople od których oczy zzieleniały :-) Okazało się, że wszystko jest w najlepszym porządku. Ciśnienie idealne, żadnych zmian czy grudek, żadnych nie tak rosnących rzęs itd.
Następnie pani doktor wzięła się za sprawdzanie serduszka. No i tutaj mam troszkę mieszane uczucia. Niby wszystko jest ok. Dostaliśmy zapewnienie, że Harry nadal może trenować i hasać jak do tej pory. Jednak nie jest w 100% idealnie. Przytoczę tu może wynik badania.
Opis badania echokardiograficznego: Serce bez większych zmian. Śladowa, nieistotna klinicznie niedomykalność zastawki dwudzielnej. Wielkość jam serca jak dla psa +/- 35 kg, jednak pies pracujący. Brak innych zmian.
Rozpoznanie: Brak istotnych zmian - serce sportowca.

Niby nic istotnego, niby nie ma czym się martwić a ja jednak się martwię. Może muszę jeszcze przyswoić tę informację bo nie do końca tego się spodziewałam.

2 komentarze:

 1. Witam,
  przeczytałam Pani blog od deski do deski i podziwiam, i Harrego i Panią :) Od pewnego czasu rozglądam się za psiakiem border collie, ale niestety w mojej okolicy (opolskie) bardzo ciężko o psa tej rasy. W ogóle mam wrażenie, że wszystkie hodowle psów w naszym kraju zlokalizowane są nad morzem lub w Wielkopolsce. Mam pytanie, w zasadzie mam dziesiątki pytań :), ale to jedno najważniejsze brzmi, gdzie (z jakiej hodowli) kupowała Pani Harrego i ile ta słodka kulka Panią kosztowała? Pozdrawiam i powodzenia w dalszej tresurze oraz sukcesów w zawodach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hodowli bc w Polsce jest całkiem sporo, tu jest ich spis: http://www.border.wortale.net/art.php?dz=14
  Harry pochodzi również z Wielkopolski z hodowli Trzy Światy.
  Proszę na spokojnie poszukać, skontaktować się z hodowcami, porozmawiać i ich pytać o cenę bo to sprawa indywidualna.
  Dziękuję za miłe słowa i życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń